Dieta Hashimoto | Lifenergy.pl

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest poważnym problemem zdrowotnym, który może znacznie upośledzić jakość życia. Może podstępnie rozwijać się przez wiele lat, przede wszystkim dlatego, że jej objawy nie są specyficzne i łatwo kwalifikowane jako niedoczynność. Często rozpoznaje się ją już po klinicznych objawach, będących następstwem niedoboru hormonów: narastające zmęczenie i osłabienie, senność, zaburzenia pamięci, łatwe marznięcie, zaparcia oraz przyrost masy ciała.

Dlaczego dieta jest taka ważna?

Niedoczynności tarczycy często towarzyszy przyrost masy ciała, dość często z zaburzeniami lipidowymi oraz trudnościami utrzymania efektów procesu odchudzania. Z tego powodu zaleca się stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety niskoenergetycznej. Odpowiednio dobrana dieta przy chorobie Hashimoto, w połączeniu z dobrym leczeniem, zawsze skutecznie pomaga pozbyć się męczących objawów. Dlatego powinno się zwracać dużą uwagę na styl życia, zaczynając właśnie od żywienia i kierując się w stronę aktywności fizycznej.

Porozmawiaj z dietetykiem

Nasz specjalistyczny program Hashimoto powstał, by było Ci łatwiej kontrolować co i w jakich połączeniach możesz jeść. Szczególną uwagę w tej diecie zwracamy na udział w posiłkach makroskładników, minerałów i witamin, których dostarczenie warunkuje właściwe funkcjonowanie hormonalne tarczycy.

Z Life Energy w łatwy sposób zyskasz pełną kontrolę nad swoim ciałem i samopoczuciem.

Zamów
Dieta Hashimoto | Lifenergy.pl